VICTORY BOWL ukončil aktivní odpočinek

by / Pondělí, 30 Leden 2017 / Published in Novinky

Fyzicky a mentálně je dostihová sezóna výzvou pro všechny koně (Viz video z dostihu zde). Práce po sezóně pak značně předurčuje, jak se kůň zregeneruje a obnoví znovu síly pro novou sezónu.

Je velmi důležité obnovit zádový sval a uvolnění celkovému svalovému napětí (fyzický stav koně) i změnit dosavadní náročný tréninkový režim (psychika koně).

Cílem pro naše dostihové koně tedy je dobře projít odpočinkovým posezónním obdobím. S tím souvisí úplná změna pohybového stereotypu koně nazvaný celkový aktivní odpočinek, který ve správném pojetí zvyšuje pravděpodobnost dobré připravenosti pro zaměřovací trénink na novou dostihovou sezónu.

Toto „reparační“ období je pro nás zásadní. Nestačí nám jen pustit koně do výběhu a „kolotočovat“. Naopak, pracujeme s koňmi dle možností na obnově jezditelnosti, s čím souvisí práce na jízdárně pod sedlem i na dvou lonžích, prokládaný odpočinkem ve výběhu a pravidelným krokovacím režimem v kolotoči a to vše podporované vyváženým krmným režimem koně.

časové srovnání VIKTOR 2017

Na uvedených fotografiích lze krásně posoudit pozitivní dopad tříměsíčního období (listopad 2016 – leden 2017) na koně VICTORY BOWL (FR) – (Turtle Bowl x Verdandi), který prošel tímto aktivním odpočinkem po  náročné klasické sezóně (4. umístění ve slovenském St. Leger 2016) a zcela tím obnovil ztracenou svalovou hmotu a chuť.

Těšíme se na novou dostihovou sezónu 2017

Daniel Toušek

dostihová stáj UTRIN

 

 

NAHORU