Školní koně

Výcviková videa školních koní

Výcviková videa

V sekci BLOG jsou umístěna výcviková videa se školními koňmi. Ty mají za cíl prakticky ukázat postup procesu dosahování obecné jezditelnosti u konkrétních koní. Je důležité jako jezdec znát postup přivádění koně na pomůcky a nenechat se rozhodit, pokud něco nefunguje. A výcviková videa u našich školních koní ukazují, jak na to.
Video profil koně

Amigo

EX-DOSTIHOVÝ AMIGO (Scater) nově v jezdecké škole Jízdárna Radonice * Historie jednoho koně Polokrevný Amigo začínal svůj profesní život ve 4 letech ve stáji Josefa Váni s jasně vytyčenou kariérou dostihového skokana. V pěti letech přechází do tréninku Jaroslava Myšky, kde se poprvé umísťuje (3. místo) v dostihu steeplechase. V dostihu, ve kterém zvítězila naše klisna Verdandi (FR). * Současnost Nově jako 9-letého jsme pro něj našli aktivní jezdecké využítí v Jízdárně Radonice a nachází zde nové poslání.
Video profil koně

Sympatica

Druhý potomek po Tasece byl až do svých sedmi let ježděn za účelem sportovních ambicí. Celých pět let nepoznala školní výcvik jezdců, a proto jsou v ní jezdecké principy pevně zakotveny. V domácím prostředí se ve skoku zlepšovala, závodní soutěžní prostředí ji však moc nenadchlo, a tak může dělat radost jezdcům a klientům jezdecké školy. Je to naše princezna. Při uzdění je dobré mít dlouhé ruce. Na změnu poslání si už plně zvykla a je skutečně vhodná pro každého jezdce.
Video profil koně

Hecaron

Do svých pěti let hřebcem. Dnes již poctivý a zkušený školní kůň si rovněž zvykl na změnu poslání. Jinak byl partnerem Sympaticy, s níž od malička chodil do výběhu. Jedná se o koně velmi pohledného a reprezentativního. Pět let byl také ve sportovním tréninku, což zcela jistě mnoho pokročilých jezdců ocení. Základní jezdecké principy jsou u něj už stále iniciovány a zakotveny.
Video profil koně

Loret

Už od svých čtyř let brázdil kolbiště jízdárny, kdy se mu plně a se zalíbením drezurně věnovala cvičitelka Dáša. Individuálním přístupem mu byly vštěpeny základní jízdárenské dovednosti, pro které je převážně u zkušenějších jezdců oblíben. Někdy se zdá poněkud rozladěný okolím a v ten moment je potřeba jej ukolébávat klidem a zaměstnávat pozorností vůči jezdci. Kdo najde tuto kombinaci jezdeckého přístupu, pak jiného koně již nechce. Otcem je Lomikar Kubišta.
Video profil koně

Lutin

Polobratr Loreta po otci Lomikar Kubišta je rovněž od svých čtyř let ve výcviku jezdecké školy. Vykazuje se silou a mohutností, se kterou přistupuje k práci. Někdy je té síly o něco více, než je vyžadováno, ale na druhé straně bravurně s trpělivostí přistupuje k začátečníkům na lonži. Má za sebou půlroční sportovní skokovou přípravu, což jsou pro každého koně zkušenosti k nezaplacení. Lutin má u slabších jezdců tendence spěchat, nicméně pokud jezdec pochopí principy práce s otěží, netahání, může si dobře zajezdit. Lutin je poctivý dělník.
Video profil koně

Tornádo

Narodil se jako první hříbě na jízdárně své mamince Tasece, která zase byla prvním zakoupeným teplokrevným koněm. Jako hříbátko byl po odstavu zařazen do stáda ve velkochovu, kde jej však mnozí soukmenovci moc vřele nepřijali a lze se jen domnívat, že svým nevybíravým způsobem poničili hřbet. To se projevuje rozloženým klusem. Nicméně handicap jej nijak neomezuje v ochotě a pracovitosti. Patří mezi oblíbené koně pro svou dobráckou povahu a je zcela jistě dobře jezditelný.
Video profil koně

Alf

Jediný zástupce středně vysokého koně plemene Haflinger. Přišel jako rekreačně sportovní kůň a tyto jeho zkušenosti lze zhodnotit i z podsedla. Alf, kterému hříva svého času vytvářela vizáž umělce, je jako většina umělců citlivější povahy a oceňuje více otevřený přístup, v boxu je nekompromisní a z podsela přátelský.
Video profil koně

Indipendent Piper

Tento krásný anglický plnokrevník, který své první sedlo zakusil v dostihovém tréninku trenéra Františka Holčáka, si dnes získal velkou přízeň hlavně u žen pro svou jemnost, a tak na něj někteří muži mohou jen žárlit. Indipendent si jako seladon a lamač dívčích srdcí udržuje lehce citlivější projev, jezdec by měl respektovat jeho temperament a radost z pohybu. Osobitost však projevuje v rozumné míře. Není od věci naučit se jezdecky podporovat i dostihového koně.
Video profil koně

Kazi

Je v Jízdárně Radonice nejdéle. Má velmi klidnou a vyrovnanou povahu a je vhodná pro úplné začátečníky, ale i pokročilé a zkušené jezdce. Dodává opatrným až strachujícím se jezdcům odvahu svou vyklidněností, která může až uspávat. Je svým přístupem velmi užitečná pro práci na lonži.

Honorace

Z matky Haidy, jež byla zakoupena přes inzerát do jezdecké školy už jako březí klisna. Honoraci porodila v hřebčíně pana Kubišty, kde složila zkoušky a v tréninku pokračovala v Jezdeckém parku. Dnes je zařazena v kurzech pro zkušené jezdce a patří k oblíbeným pro svůj temperament.
NAHORU